Tradiční akce

Adventní světýlka

adventMezi nejkrásnější období v roce patří vánoční svátky. Každý rok se proto na první adventní neděli, na náměstí Velkého Meziříčí, rozsvěcuje vánoční výzdoba města. Za přispění dětí s rozsvěcenými lucerničkami či lampióny a za zvuku koled se rozzáří celé město. Sváteční atmosféru tomu dodá nebeský pošťák, který převezme přáníčka od dětí.

Concentus Moraviae

concentusFestival Concentus Moraviae vám v průběhu května a června nabídne třicítku koncertů v podání špičkových hudebníků.

Číst více...

Evropský festival filozofie

effCílem festivalu je oslavit filozofii a literaturu. Vyjít s ní z akademických prostor na náměstí, do parků, do ulic a zaujmout vnímavé posluchače, zvláště mladé lidi.

Číst více...

Festival muzejních nocí

muzeumV roce 2004 přišlo Národní muzeum s projektem první Pražské muzejní noci. Akce tohoto typu jsou již řadu let obvyklé ve velkých evropských městech – jde vlastně o velice jednoduchý princip, kdy muzea a galerie v daném městě zůstanou otevřeny do pozdních nočních hodin a nabídnou svým nočním návštěvníkům něco, co není v jejich denním programu běžné. Volným vstupem počínaje a speciálními akcemi konče.

Číst více...

Gastroden

gastroden úvodŽáci a učitelé Hotelové školy Světlá a Střední odborné školy řemesel Velké Meziříčí každoročně pořádají pro širokou veřejnost tradiční Gastroden. Na návštěvníky školy čeká gastronomická výstava žákovských prací doprovázená soutěžemi, odbornými kurzy pro veřejnost, prezentací partnerů z Itálie a Slovenska, přehlídkou gastronomických firem a také hudebním vystoupením.

Číst více...

Muzikanti dětem

muzikantiMuzikanti dětem je projekt, který se zabývá pomocí všem zdravotně, pohybově nebo jinak tělesně či mentálně postiženým dětem a mládeži. A to sice formou charitativního koncertu, který se koná na náměstí ve Velkém Meziříčí v jarním období. Tento projekt se může uskutečnit pouze za pomoci sponzorů, partnerů a všech kteří se na něm podílejí.

Číst více...

Velkomeziříčské kulturní léto

kulturniletoKulturní akce na náměstí ve Velkém Meziříčí zpříjemní prázdninové posezení nejenom místním obyvatelům, ale i všem návštěvníkům města. Představí se zde různorodá škála hudebních skupin a divadelních spolků.

Číst více...

Nahoru