Rodina Kallabova

Příslušníci rodiny Kallabovy žili ve městě řadu let. Většinou to byli soukeníci. Z této rodiny byl již v 18. století vždy někdo cechmistrem soukenického cechu. V rodině byla oblíbená jména František a Jan, což ovšem nemuselo být pravidlem, zvlášť když se někdy narodilo synů víc.
František Kallab (1781-1864) byl synem Jana Kallaba a soukenickým cechmistrem. V průběhu jeho života se však situace změnila. Místo řemeslnických dílen se začínají prosazovat továrny. František se spojil se svými dospělými syny Františkem, Viktorinem, Antonínem, Janem a Benediktem, kteří byli pochopitelně také soukeničtí mistři, a od 1. 1. 1846 zřídili továrnu František Kallab a synové. Zapsána byla i pod německým názvem Franz Kallab und Söhne. Vyráběli jemné vlněné sukno, dodávali sukno pro armádu na šití uniforem, získávali medaile za kvalitu na průmyslových výstavách. Postupně vybudovali továrnu, která se stala největším zaměstnavatelem. Už v roce 1846 zaměstnávali 250 osob.
V rodinném hrobě je pohřbena také Františkova manželka Eleonora, dcera hostinského Františka Plachetky, a někteří z jejich synů. Protože náhrobní kameny jsou špatně čitelné, potvrdit můžeme pouze Františka ml. Ačkoliv byla rodina původně česká, v průběhu 18. a 19. století se poněmčila, takže nápisy jsou psány německy.