Aktuality

Oblečte se do puntíků a podpořte s námi pacienty trpící lupénkou

WPD„Nikdo s psoriázou nebo psoriatickou artritidou by neměl zůstat sám." Tak zní heslo Puntíkového dne, osvětové kampaně na podporu pacientů s psoriázou neboli lupénkou, která se uskuteční v pátek 29. října od 13 hodin na Fajtově kopci. Zapojte se do akce i vy, oblékněte se v tento den do puntíků a pomozte tak lidem zbavit se předsudků. O doprovodný program se postará Dóza, středisko volného času Velké Meziříčí. Akce se koná u příležitosti Světového dne psoriázy.

Číst více...

Podzim na šlechtickém sídle

DSC 1996Poslední říjnový víkend se návštěvníci velkomeziříčského muzea mohou těšit na speciální prohlídky, během kterých se dozví, co vše bylo třeba v období podzimu na zámku nachystat, jak se topilo či jakým kratochvílím se šlechta v minulosti věnovala. Opomenuta nezůstane ani tematika lovů, stolování či módy. Zpestřením pak bude výlet do minulosti v podobě historických fotografií.

Číst více...

Co kameny ukrývají

PB302788cMáte rádi zajímavé procházky po městě? Pokud ano, tak questová procházka městem Velké Meziříčí a jeho okolím je určena právě pro Vás.

Číst více...

Dny otevřených ateliérů na Vysočině 2021

doaVe dnech 2. - 3. 10. 2021 se v Kraji Vysočina uskuteční 11. ročník Dnů otevřených ateliérů. I ve Velkém Meziříčí můžete navštívit spoustu umělců. Budete mít příležitost k osobnímu kontaktu a šanci dozvědět se něco nového o nejrůznějších podobách umění, o řemeslech tradičních i uměleckých, o inspiraci a životě výtvarníků, sklářů, kovářů i designérů.

Číst více...

Slavnosti přenesou návštěvníky do časů Leopoldiny Lobkovicové

IMG 6756a_-_kopieMajitelkou zámku ve Velkém Meziříčí je Leopoldina Lobkovicová, otevírá se Národní divadlo v Praze a na plesech se nesou tóny vídeňských valčíků. Společným jmenovatelem výše zmíněného je období 2. poloviny 19. století, do kterého se přenesou návštěvníci letošních historických slavností.

Velkomeziříčský zámecký areál nabídne v sobotu 4. září bohatý odpolední program, který také mimo jiné připomene 150. výročí založení místního sboru dobrovolných hasičů.

Číst více...

Soutěž s Českou televizí Zastav Nečas !

necasSoutěžte s Déčkem, jedno ze stanovišť najdete na radnici
Turistické informační centrum sídlící v hale radnice se zapojilo do soutěže s Déčkem – Zastav nečas!

Číst více...

Kutilové

A4 poster_kutilove_VYSTAVA_-_kopieKdo si hraje, nezlobí. Dejte dětem spoustu dřevěných odřezků a ony vám vytvoří nádherná díla. Tentokrát se do práce zapojily děti a žáci mateřských a základních škol Velkomeziříčska-Bítešska.

Číst více...