Aktuality

Zápas století - prázdninová hra pro děti

Zapas stoleti packshot 300dpiProradný Černobíl se už zase pokouší uchvátit Déčko! Tentokrát se v převleku za trenéra vetřel se svou partou naklonovaných golemů do déčkového turnaje ve vybíjené. Všichni déčkoví favoriti skončili uvěznění na střídačce a zbytek nesportovců musí teď bojovat s Černobílem o celé Déčko!

Pomoz vytrénovat tým outsiderů z Déčka a posílej jim zdatnost, ať v zápase století přemůžou Černobílovo družstvo golemů!

To můžeš dělat plněním úkolů, které najdeš na zelených stanovištích, a v Tréninkovém deníku, který dostaneš na stanovištích červených. Na obou typech stanovišť získáš samozřejmě i hesla, která tě dostanou do soutěže o ceny.

Číst více...

Prázdninová soutěž Déčko se už blíží

Letni soutez_Decka_lakadlo_obecneHurá, letos se bude s Déčkem zase soutěžit! Vyskočte z gaučů, vemte za ruku děti (nebo rodiče) a vyrazte s batůžkem na zádech zachránit Déčko. Nesměřské údolí je jedním z několika stovek míst po celém Česku, kde si můžete v létě nejen užít výlet do přírody, ale taky si hrát.

Číst více...

Muzeum připravuje tradiční noční prohlídky

festival-muzejnich-noci-2024Majitelé velkomeziříčského zámku Jan Meziříčský z Lomnice, Marie Eleonora z Quastally či její neteř Marie Eleonora z Liechtensteinu by se během jedno večera dohromady potkat nemohli, protože je dělí několik století. Ovšem sobota 18. května bude výjimkou. Spolu s dalšími zajímavými historickými osobnostmi se objeví v prostorách velkomeziříčského zámku v rámci tradičních nočních prohlídek.

Číst více...

Muzeum oslaví svůj svátek bezplatným vstupem

DSC 1708Po celém světě je 18. květen připomínán jako Mezinárodní den muzeí. A jak jinak tento svátek oslavit než bezplatnými prohlídkami. Právě takový dárek si pro návštěvníky na třetí květnovou sobotu připravilo i velkomeziříčské muzeum.

Číst více...

Prohlídky zámku oživí květinové vazby

20240327 125210_-_kopieVelkomeziříčský zámek se o velikonočních svátcích vyladí do jarní atmosféry. Díky květinovým vazbám dýchne na návštěvníky slavnostní velikonoční nálada, kterou si budou moci vychutnat od Velkého pátku až do Velikonočního pondělí.

Číst více...

Velké Meziříčí na veletrhu lákalo turisty. Ti se zajímali o synagogu

xxl 2Město Velké Meziříčí se ve dnech 15.–17. března zúčastnilo mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze. Jde o významnou akci svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy. Představily se expozice z oblíbených i zcela nových destinací a oblastí, například italský ostrov Elba, oblíbené Chorvatsko, Slovinsko, ale například i vzdálenější destinace jako Peru, Indonésie, Japonsko a Srí Lanka a další.

Číst více...

Stolní a nástěnný kalendář Velkého Meziříčí pro rok 2024 je již v prodeji

Snímek obrazovky_2023-11-02_121805Čtrnáctidenní stolní kalendář a měsíční nástěnný kalendář  Velkého Meziříčí nesoucí název Naučné stezky Údolím Oslavy a Balinky jsou již v prodeji v Turistickém informačním centru Velké Meziříčí i na oficiálním e-shopu města. Stolní kalendář zakoupíte za 120 korun a nástěnný za 290 Kč.

Číst více...