Titus Krška (12. 8. 1842 - 24. 10. 1900)

Do Meziříčí přišel z Třebíče jako městský úředník, později se stal tajemníkem. Jeho zásluhou byla v roce 1872 zřízena městská spořitelna. Později si na Novosadech zřídil továrnu na výrobu podpatků (dnes je na tom místě obchodní dům Kotvička). Vyráběl také lyžařské vázání pro místní průkopníky lyžování.

Roku 1871 založil ve Velkém Meziříčí první český sbor dobrovolných hasičů na Moravě, který existuje dodnes. Byl autorem několika technických vynálezů v souvislosti s hasičskou technikou, vytvořil české hasičské názvosloví a povely. Vydával hasičský časopis i odborné publikace. Zasloužil se o vznik hasičské pojišťovny.

Na pomníku, který mu nechala postavit hasičská jednota, je chybně uvedeno jak datum narození, tak datum úmrtí.

V hrobě je pohřbena také jeho manželka Žofie rozená Doležalová, dcera uměleckého truhláře z Moravských Budějovic. Po její smrti se v roce 1881 oženil s Josefou Potůčkovou, která ho přežila. Také ta je v hrobě pohřbena.

Dcera Božena vedla po jeho smrti továrnu. Její manžel Karel Jelínek byl úředníkem v soukenické továrně. Dcera Helena byla provdána za lesmistra Matěje Pavlíčka, který je zde pohřben i s dcerou Věrou, studentkou gymnázia. Další Krškova dcera Žofie byla učitelka.