Rozhledna Fajtův kopec

Rozhledna byla postavena roku 2015 ve tvaru šroubovice DNA. Její celková výška je 36 m. Po vyjití 175 schodů se Vám nabídne nádherný výhled na daleké okolí. V blízké restauraci je veřejné WC, úschovna/půjčovna sportovních a turistických potřeb, doplňkový prodej map, suvenýrů...

Roku 2015 získala titul Rozhledna roku 2015 a o dva roky později se stala Nejoblíbenější rozhlednou ČR.

Pod rozhlednou si můžete prohlédnout zapomenuté dílo českého génia. Lyžosáňky a dvojité hrábě Járy Cimrmana byly slavnostně odhaleny 11. 6. 2023. Že je to s největší pravděpodobností Cimrmanovo dílo, stvrdili svými podpisy i Zdeněk Svěrák a jeho kolegové z divadla.

Od roku 2024 zde můžete najít i kamenné srdce na betonovém podstavci nejen se sedmi štítky jmen a daty významných osob, kteří věnovaly Fajťáku kus svého srdce, ale i s liškou, která symbolizuje chytrost, hravost, rošťáctví, krásu, ochranu i štěstí. Každý, kdo tuto rozhlednu navštíví, si má vzít kousek z těchto vlastností. Na tabulce je popsána také legenda: Když lišku pohladíte po hlavě - najdete lásku pro život, když ji pohladíte po tlapkách - pak najdete pokoj v srdci a pokud ji pohladíte po ocásku - pak vás štěstí nemine.

Cena za vstup činí 30 Kč.