Zámkem se ponese lovecká hudba

Plakát -_Zámecké_adventní_vytrubování_-_zmenšenýVelkomeziříčský zámek otevře poslední předvánoční neděli své brány a přivítá návštěvníky netradičního Zámeckého adventního vytrubování v podání Babylonských trubačů.

Konec letošního roku se v meziříčském muzeu nese ve znamení myslivosti, a tak se toto téma promítne i do prosincového programu. Zámecká jídelna se v neděli 18. prosince v 17 hodin promění v koncertní sál, na návštěvníky dýchne vánoční atmosféra a sálem se budou linout tóny žesťových nástrojů.

Posluchači se mohou těšit na uvítací fanfáry, soudobou i historickou loveckou hudbu a zazní také lovecká hudba duchovní. Chybět nebudou ani ukázky praktické lovecké hudby, kterou myslivečtí trubači běžně hrají při honech a mysliveckých akcích.

Jelikož zámecká jídelna může nabídnout jenom určitý počet míst, je třeba lístky zakoupit v předprodeji v budově muzea. Předprodej bude probíhat v prostorách výstavního sálu, a to vždy od úterý do pátku od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin, v neděli pak od 13 do 17 hodin. Dospělí zaplatí 60 korun, děti polovinu.

Babylonští trubači jsou souborem osmi mysliveckých trubačů, kteří se zabývají nejen praktickou loveckou hudbou se signály a hlaholy pro řízení honů a doprovázení mysliveckých ceremoniálů, ale rovněž hudbou koncertní.

-muz-