1. Úvodní stránka
  2. Turistické informační centrum
  3. Aktuality
  4. Při nočních prohlídkách se hraběti Harrachovi splní pět přání

Při nočních prohlídkách se hraběti Harrachovi splní pět přání

festival-muzejnich-noci-2023Co se stane, když přátelé majitele zámku získají stroj času a rozhodnou se mu splnit pět přání? To se dozvědí návštěvníci nočních prohlídek velkomeziříčského muzea v sobotu 20. května 2023.

S pomocí technického vynálezu v podobě již zmíněného stroje času bude moci vzít hrabě František Harrach návštěvníky zámku na cestu časem. Během ní potká svého dědečka při výuce šermu, podnikne dobrodružnou cestu do Sarajeva, potká ducha bláznivé pokojské nebo se setká se svými potomky v roce 1937.

Kromě prohlídky v zámeckých pokojích se návštěvníci mohou těšit také na šermířské vystoupení na vnitřním zámeckém nádvoří a na drobné občerstvení, které pro ně bude připraveno.

Muzeum se prohlídkami zapojí do celostátního Festivalu muzejních nocí a své brány v nezvyklém čase otevře již posedmnácté. Tentokrát se návštěvníci přenesou do minulosti díky hercům ze šermířské skupiny Bravo team a Brněnské okrasné společnosti Šembera.

První prohlídka bude odcházet úderem sedmé hodiny, poslední pak v deset. Jelikož se každou celou hodinu bude moci na cestu vydat jen omezený počet návštěvníků, je nutné si vstupenky předem rezervovat na telefonním čísle 566 522 206. Dospělí zaplatí 80 korun, děti polovinu.

-muz-