1. Úvodní stránka
  2. Turistické informační centrum
  3. Aktuality
  4. Stolní kalendář města na rok 2022 je v prodeji

Stolní kalendář města na rok 2022 je v prodeji

kalendar upr01Město vydává nový stolní a nástěnný kalendář pro rok 2022. Čtrnáctidenní stolní kalendář nesoucí název Velké Meziříčí v obrazech, je již v prodeji v Turistickém informačním centru Velké Meziříčí i na oficiálním e-shopu města za 100 korun.

Soubor 27 obrazů malíře Eduarda Kácala přináší jedinečný pohled na Velké Meziříčí v období 60. a 70. let 20. století. Akvarely mimo jiné představují svědectví o proměnách našeho města i jeho okolí v čase. Texty zpracovala Jiřina Kácalová ve spolupráci s Marií Ripperovou.

V dohledné době se občané dočkají také velkého nástěnného kalendáře. „Nástěnný kalendář města pro nadcházející rok zdobí pozoruhodné fotografie talentovaného pilota dronu Tomáše Adama z Velkého Meziříčí. Pro každý měsíc byla vybrána fotografie nějaké dominanty, městské nebo místní části, zachycená právě v tom daném měsíci. O grafické zpracování se postarala Kateřina Švejdová, která zvolila velice vkusný grafický koncept propisující se celým kalendářem," řekl starosta města Alexandros Kaminaras. Kalendář bude k zakoupení pravděpodobně od konce listopadu.

Lucie Málková